sobota 21. srpna 2010

Druhé farmářské trhy Obora v Příbrami

Asi tak měsíc se s měsícem sešel a nadešlo další sobotní dopoledne, kdy se opět sešli lidé na Dvořákově nábřeží, aby si koupili něco dobrého na zub. :) Letošní letní prázdniny se bohužel díky mojí diplomce nenesou v duchu výletů, jak by tomu asi bývalo bylo normálně, ale spíš v duchu nákupním... Byla by totiž škoda vynechat příležitost nakoupit si čerstvé a chutné potraviny přímo od lidí, kteří je s láskou a péčí produkují... :)

Na trhu se mi líbí ta sezónnost, protože tentokrát v sortimentu přibyly jablka, hrušky, švestky, hroznové víno... Jinak byl sortiment podobný jako posledně, ale jiné bylo počasí - a to docela radikálně, protože bylo vedro k zalknutí... A to vedro se ani moc nelíbilo nabízeným potravinám. :) Ale všechno jsme dovezli domů v pořádku a to je hlavní. :)

Jablka, cibule, česnek... 

Dvořákovo nábřeží zaplněné lidmi

Blatenská ryba

Kytice z "Bio zahrady"

Překvapilo mne, že tu byli i lidé z farmy St. Pierre... Což je jedna z mála farem jejíž výrobky se dostaly do normálních supermarketů. :) Tak jsem si nějaký ten sýrek musela koupit, když už se jejich plyšový kozlík tak  potutelně tvářil. ;)

Maskot farmy St. Pierre :)

Český česnek, to je síla! :)

Zelenina a ovoce z Litoměřic

Dýně

Kytici aster jsem taky neodolala... :)

Tentokráte se mi nejvíce líbily astry, kterým jsem zase neodolala a nějaké jsme si domů musela dovézt. ;) A dlouhodobě mne baví český česnek, už jenom kvůli němu se na trhy vyplatí zajít! :) To jsem totiž snad nikdy nezažila, aby česnek opravdu štípal. :)

Jelikož tenhle článek píšu se značným zpožděním, můžu už říct, že jsem byla i na jednom povedeném adventním trhu. K dostání byl i sýr parmazánového typu nebo vážené máslo... to byla lahoda. :) Tak doufám, že i rok 2011 se ponese v podobném duchu. ;)


Další informace:
- www.centrumobora.cz
- kozí farma St. Pierre
- Bio zahrada v Táboře

Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky za komentář, thank you for your comment! :)