neděle 21. října 2007

Chalupaření na Vysočině

Tak a stalo se jednoho krásného dne, že nás kamarádi pozvali na chalupu - dalo by se říct, že chalupa se nachází na konci vesničky, kde lišky dávají dobrou noc, ale ona by to nebyla tak úplně pravda... Všechno má dvě strany mince - živo tu nebylo, ale komu by to vadilo, když si zábavu můžeme obstarat pěkně sami?:) Na druhou stranu, právě ten klídek a úžasná podzimní příroda, měly svou neopakovatelnou atmosféru... Viz následující obrázek:)

Krajina na pomezí Vysočiny (foto: Jirka)

Roubenka :) (foto: Jirka)

Jelikož se nechalupaří jen proto, abychom si dělali onu zábavu, ale také abychom se něco nového dozvěděli a někam se podívali, učinili jsme pár výjezdů do okolí... Prvním navštíveným místem byl zámek Kačina - nikdy bych nevěřila, jak moc může prohlídku zkazit unylý neboli nemastný/neslaný výklad pani průvodkyně:) Na druhou stranu je alespoň na co vzpomínat a taky jsme si s Jirkou uvědomili, jak skvělej byl pán, co nás provázel na Karlštejně, evidentně ho to děsně bavilo a zajímal se o to, což je vždycky skvělý vědět, že lidi svou práci dělaj pořádně:) Na zámku je mimo jiné i expozice Muzea českého venkova, tam jsem osobně nebyla, takže je tu prostor pro další návštěvu:)

Zámek Kačina - uvnitř je expozice Muzea českého venkova... ale kdo nemá rád zemědělské stroje, nemusí se bát, mají tu okruh i o historii zámku :) (foto: Lenka)

Další výletní zastávkou byla naše "stará" známá Kutná Hora... O té se netřeba zmiňovat - navíc byla taková zima, že jsme ani foťáky nevyndali, takže sem nemůžu dát ani obrázky:))

Pozn. Díky na pozvání na chalupu (Míše a Martinovi), těšíme se, že někdy něco podobného zase uskutečníme, protože podobný akce mě hodně bavěj:)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky za komentář, thank you for your comment! :)